بسته بندی

بسته بندی مناسب برای مواد غذایی منجمد

بسته بندی غذایی منجمد

در حین انجماد ، بیشتر فرآورده های غذایی منجمد بسته به میزان رطوبت آنها تا ۹ درصد گسترش می یابد. بنابراین ، مواد بسته بندی غذایی منجمد برای  این تغییرات باید قوی و انعطاف پذیر باشند.انتخاب مواد بسته بندی مناسب برای مواد غذایی منجمد ، کلید مؤثر بودن محصول است. 

نکات اساسی که باید هنگام  بسته بندی مواد غذایی منجمد در نظر بگیرید:

  • باید بتواند دمای انجماد بین صفر تا ۴۰ درجه را تحمل کند.
  • جذابیت تصویری به گونه ای باشد که مشتری قبل از هرگونه مصرفی جذب آن شود.
  • پایداری ، انجماد ، ذخیره سازی ، حمل و نقل و گاهی فشار تحت پخت را تحمل کند.
  • لبه های تیز (در صورت وجود) محصول غذایی منجمد را به خوبی بسته بندی کند.

گزینه های رایج برای بسته بندی مواد غذایی منجمد شامل قوطی ها، مقوا ، کاغذ روکش شده و مواد پلاستیکی انعطاف پذیر و سفت است. سبزیجات تازه ، میوه ها و گوشت های پوشیده شده نیز از بسته های ساده کوچک استفاده می کنند. 

images?q=tbn:ANd9GcSOuzoGIWGTRWiTUo WNO7F6bhe8ii5UVzu1fi5rVj5oQpZMM9m&s - بسته بندی مناسب برای مواد غذایی منجمد

بهترین مواد برای بسته بندی غذایی منجمد:

  1. فیلم پلی اتیلن (PE) – فیلم های PE می توانند درجه حرارت تا ۴۰ درجه را تحمل کنند بدون اینکه کیفیت فیلم را به خطر بیاندازد. آنها همچنین مقاومت مکانیکی خوبی و مقاومت در برابر سوراخ در حین حمل و نقل دارند. علاوه بر این ، فیلم های PE قابل چاپ هستند و می توانند برای محافظت بیشتر لایه بندی شوند.
  2.  PE – انواع مختلف پلاستیک مانند HDPE ، LDPE ، پلی پروپیلن و غیره برای ساخت بسته بندی مواد غذایی منجمد استفاده می شود. این شامل بسته بندی های کوچک ، بسته بندی سفت و انعطاف پذیر ، و همچنین در بعضی مواقع بسته بندی یکبار مصرف می شود. پلاستیک مطلوب است زیرا می تواند طیف گسترده ای از دما را تحمل کند و عایق بندی محصولات از محیط بیرونی را فراهم می کند.
  3. پلی اتیلن ترفتالات ( BOPET ) می تواند در برابر تغییر ناگهانی دما مقاومت کند. از این رو، به طور کلی برای استفاده جوش-در-کیسه و یا مایکروویو ظروف محصول منجمد. بسته بندی مواد غذایی منجمد سفت و سخت نیز از مشتقات PET استفاده می کند.
  4. مقوا و کاغذ چند لایه – این موارد معمولاً در محصولات FMCG مانند بستنی، آب میوه های تازه و غیره مشاهده می شود. اما این بسته بندی پس از خارج کردن محصول از فریزر ، عمر محدودی دارد.
  5. قوطی های قلع – قوطی های قلع مواد سنتی بسته بندی مواد غذایی منجمد هستند. با این حال ، مارک های شناخته شده هنوز برای حفظ هویت نام تجاری خود از قوطی های قلع استفاده می کنند.  

admin

فروش فیلم پلی استر فروش فیلم سلفون فروش انواع فیلم بسته بندی 09139744205

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
کمک نیاز دارید؟ چت داخل واتس آپ