انواع فیلمفیلم های پلاستیکیویژگی فیلم ها
موضوعات داغ

فیلم پلی پروپیلن : مواد اولیه فیلم سلفون ( BOPP ) فیلم CPP

خرید فیلم سلفون BOPP

فیلم پلی پروپیلن نسبت نزدیکی با پلی اتیلن دارد. این ماده در حدود سال ۱۹۶۰ وارد عرصه بسته بندی شد. پلی پروپیلن از نظر شیمیایی از پلیمریزه شدن پروپیلن به دست می آید .

فیلم پلی پروپیلن از نظر ویژگی های ظاهری:

بسیار شبیه به فیلم های پلی اتیلنبا چگالی بالاست، بطوری که تشخیص و تمیز دادن آنها کار دشواری است.

با این حال فیلم پلی پروپیلن چگالی بالاتری نسبت به پلی اتیلن دارد.همچنین مقاومت آن در برابر فشار، پاره شدن و نفوذ چربی هم بیشتر است.

Bopp2 244x300 - فیلم پلی پروپیلن : مواد اولیه فیلم سلفون ( BOPP ) فیلم CPP

فیلم پلی پروپیلن مانند فیلم های پلی اتیلن با چگالی متوسط و بالا،مقاومت کششی بیشتری نسبت به فیلم های پلی اتیلن با چگالی پائین دارد.اکنون از فیلم های پلی پروپیلن در بسته بندی استفاده گسترده ای می شود.

پلی پروپیلن کشیده نشده که به پلی پروپیلن قالبی نیز مشهور است

بسیار شبیه فیلم پلی اتیلن خطی با چگالی پایین است. فیلم های پلی پروپیلنبا افزودنی های خاصی نیز به بازار عرضه می گردند. فیلم های مات ، متالایز شدهو … نمونه هایی از این نوع فیلم ها هستند. همچنین فیلم پلی پروپیلن در تولید فیلم سلفون  ( BOPP ) و نیز فیلم CPP مورد استفاده است.

فیلم سلفون ( bopp )  در صنعت چاپ و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد

فیلم سلفون BOPP  300x169 - فیلم پلی پروپیلن : مواد اولیه فیلم سلفون ( BOPP ) فیلم CPP

این فیلم بخاطره ضخامت و عرض هایی که دارد در صنعت بسته بندی مورد توجه است.برای تکمیل اطلاعات خوددر زمینه فیلم های پلی پروپیلن کتاب دایره المعارف دانش و مهندسی پلیمر جلد سوم را مطالعه نمایید. پلی پروپیلن از اتصال واحدهای پرو پیلن به هم به وجود می آید. پلی پروپیلن از نظر آرایش مولکولی در سه نوع موجود است.

ac - فیلم پلی پروپیلن : مواد اولیه فیلم سلفون ( BOPP ) فیلم CPP

تفاوت این سه نوع پلی پروپیلن در محل قرار گیری گروه متیل در زنجیره پلی پروپیلن است.زمانی که گروه متیل به صورت تصادفی در زنجیره پلی پروپیلن قرار گیرد به آن پلی پروپیلن بی آرایش گویند. در این نوع آرایش ، قابلیت متبلور شدن مولکول ها و در نتیجه شکل دهی آنها کاهش می یابد ؛ بنابراین استفاده از آنها در بسته بندی محدود می شود.

زمانی که گروه های متیل در یک سمت زنجیره پلی پروپیلن قرار گیرند ؛

پلی پروپیلن تک آرایشی را به وجود می آورند. این نوع آرایش باعث به وجود آمدن شبکه های بلوری می شود و خواص این نوع پلی پروپیلن را در بسته بندی بالا می برد.فیلم CPP زمانی که گروه های متیل در هر دو سمت زنجیره پلی پروپیلن به صورت یک در میان قرار گیرند؛

پلی پروپیلن هم آرایش را به وجود می آورند که بیشترین کاربرد را در بسته بندی دارند.وجود گروه های متیل در زنجیره پلی پروپیلن باعث کاهش ساختار بلورین در مولکول می شود. به همین خاطر چگالی پلی پروپیلن کمتر از پلی اتیلن است . پلی پروپیلن سفت تر از پلی اتیلن است . همچنین پلی پروپیلن بر اثر فشار، کمتر تغییر حالت و شکل می دهد چون سختی آن بالاست.

مواد اولیه توالید فیلم BOPP CPP 300x169 - فیلم پلی پروپیلن : مواد اولیه فیلم سلفون ( BOPP ) فیلم CPP

نقطه ذوب آن بیشتر از پلی اتیلن با چگالی بالا است ؛

 

بنابراین در جاهایی که پلی اتیلن با چگالی بالا خیلی نرم می شود می توان از پلی پروپیلن استفاده نمود. بطور مثال می توان از بسته بندی هایی نام برد که در مایکروویو قرا می گیرند و یا بطری ها و بسته بندی هایی که به صورت کرم پر می شوند. از طرف دیگر ، در درجه حرارت های پایین ،سرعت تردی و شکنندگی پلی پروپیلن بیشتر از پلی اتیلن است. به عنوان مثال بسته هایی که در فریزر نگهداری می شوند اگر از پلی پروپیلن تهیه شده باشند بر اثر فشرده و یا مچاله شدن ترک بر می دارند. برای جلو گیری از به وجود آمدن این مشکل در فرایند تولید فیلم های پلی پروپیلن ، آن را با مقدار کمی پلی اتیلن ترکیب می کنند.

 

 

در سال های اخیر در صنعت چاپ و بسته بندی از فیلم سلفون BOPP بسیار استفاده می شود. بسته بندی مواد غذایی و دارویی به علت ظرافت در بسته بندی و کیفیت  و همچنین عوامل بهداشتی فیلم مستلزم ان است که از بهترین و بالاترین کیفیت برخوردار باشد. خرید فیلم یا  سلفون چاپی BOPP در انواع فیلم شفاف فیلم مات و صدفی و متالایز انجام می شود.

sa 300x205 - فیلم پلی پروپیلن : مواد اولیه فیلم سلفون ( BOPP ) فیلم CPP

فروش فیلم سلفون BOPP با بهترین کیفیت و قیمت :

 

 

admin

فروش فیلم پلی استر فروش فیلم سلفون فروش انواع فیلم بسته بندی 09139744205

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
کمک نیاز دارید؟ چت داخل واتس آپ