انواع فیلملفاف بسته بندی

۲ ماده برتر جهت استفاده لفاف بسته بندی

فیلم پلی استر

فیلم پلی استر ( Bopet )

فیلم های پلی استر معمولاً به عنوان یک لایه بیرونی در لمینت ها با سایر مواد استفاده می شوند. پلی استر مقاومت خوبی در برابر گرما دارد که در برنامه های پر سرعت عملکرد خوبی دارد. این فیلم به دلیل دمای زیاد مانند پلی پروپیلن کاهش نخواهد یافت. لایه پلی استر موجود در لمینت نیز مقداری از مقاومت سازه به فیلم می افزاید.

به دلیل مقاومت در برابر حرارت ، محصولات پیچیده شده با پلی استر را می توان در مایکروویو ها گرم کرد. همچنین انواع مختلفی از فیلم پلی استر وجود دارد که قابل استفاده در اجاق ها است. از این ماده برای لفاف بسته بندی مانند نان فرانسوی استفاده می شود. همچنین از این مواد برای چیدن مواد در بیشتر محصولات سینی منجمد استفاده می شود. این محصولات می توانند مستقیماً از فریزر به اجاق گذاشت.

پلی استر ۴۸ لیزری به همراه یک لایه درزگیر LDPE به طور گسترده ای برای حوله های مرطوب و دستمال مرطوب بچه استفاده می شود.

فیلم های پلی استر معمولاً تنظیمات دما را به اندازه ۵۰۰F + می پذیرند.

فیلم پلی پروپیلن (Bopp – OPP)

پلی پروپیلن رایج ترین فیلم برای پر کردن و مهر و موم شکل افقی است. استفاده از این مواد برای پوشاندن مواد غذایی  ، آب نبات ، کالاهای پخته شده و غیره استفاده می شود. ترکیب رایج این فیلم شامل یک لایه بیرونی ، یک لایه پلی پروپیلن و یک لایه درزگیر در قسمت داخلی است. لایه بیرونی معمولاً از آکریلیک پوشیده شده است تا از ذوب فیلم روی فکهای مهار شده و همچنین کاهش اصطکاک روی سطوح جلوگیری کند.

فیلم پلی پروپیلن بر روی بسته بندی ، مهر و موم مهار و محافظت در برابر گرد و غبار را فراهم می کند. همچنین تا حدودی از محافظت در برابر رطوبت و اکسیژن محافظت می کند ، اما با گذشت زمان این فیلم امکان تبادل جو را فراهم می کند.

فیلم پلی پروپیلن بسته به نیازهای خاص شما می تواند با لایه های دیگر لمینت شود. پلی پروپیلن بدون چاپ یک فیلم واضح است که دید کاملی از محصول موجود در داخل را فراهم می کند.

لفاف بسته بندی opp

فیلم پلی پروپیلن

فیلم پلی پروپیلن را می توان با چندین نوع لایه مهر و موم حرارتی یا با یک لایه چسب مهر و موم سرد تهیه کرد. لایه های درزگیر مانند متالوسن ، سورلی و یا EVA در دماهای پایین تر از بیشتر لایه های درزگیر ذوب می شوند .

فیلم های پلی پروپیلن را می توان با سایر مواد مانند پلی اتیلن با چگالی کم لمینت کرد و برای بسته بندی های جوی اصلاح شده یا کاربردهای گرمازدگی از آنها استفاده کرد. این کاربردهای شستشوی گاز نیاز به فیلم سد و مهر و موم های “هرمتیک” دارد. فیلم های مانع اجازه تعویض جو از داخل بسته به خارج یا برعکس را نمی دهند. در بسته بندی با اتمسفر ، اکسیژن داخل بسته بندی با نیتروژن ، دی اکسید کربن یا مخلوط هر دو گاز جایگزین می شود. این رشد قالب را مهار می کند و ماندگاری محصول را درون بسته بندی افزایش می دهد.

فیلم پلی پروپیلن

فیلم پلی پروپیلن نیز به عنوان فیلم مات موجود است. این فیلم ظاهری زیبا از رنگ سفید را نشان می دهد و همچنین در هنگام چاپ گرافیک بسیار جذابی را ارائه می دهد. این فیلم معمولاً برای شکلات و بستنی برای تکمیل بسته بندی ها استفاده می شود. این فیلم همچنین می تواند به صورت مهر و موم گرما یا مهر و موم سرد باشد. لایه سفید به مقدار نگهداری مواد را بسیار افزایش می دهد.

نوع سوم فیلم پلی پروپیلن متالایز شده است. این فیلم دارای یک لایه آلومینیومی با استفاده از خلاء است که هنگام تولید فیلم اعمال می شود. متالایز سازی فیلم توانایی فیلم را در محافظت از محصول در برابر اکسیژن و رطوبت خارج می کند. همچنین مقداری از محافظت در برابر خراب شدن نور محصول را فراهم می کند.

فیلم opp متالایز در بعضی از برنامه ها کاربردهای دارویی استفاده می شود که جایگزین لمیت های فویل می شود.

بیشتر فیلمهای پلی پروپیلن بسته به ضخامت فیلم ، درزگیرها ، روکشها و سرعت ، در محدوده دمای ۲۲۵F – 425F اجرا می شوند.

admin

فروش فیلم پلی استر فروش فیلم سلفون فروش انواع فیلم بسته بندی 09139744205

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا