آموزش لمینت

۴ نوع لمینت خشک – گرما – بدون حلال و مرطوب

لمینت در بسته بندی انعطاف پذیر

فرآیند لمینت

فرآیندی است که در آن دو یا چند شبکه بسته بندی انعطاف پذیر از طریق عامل اتصال به یکدیگر متصل می شوند. مواد متداول شامل انواع مختلف فیلم ها مانند BOPP CPP BoPET و غیره ، فویل آلومینیوم و کاغذ. بسته به خصوصیاتی که شخص می خواهد در بسته بندی انعطاف پذیر نهایی به دست آورد ، ترکیبات مختلفی از آنها امکان پذیر است. لمینت می تواند بین فیلم های مختلف  و آلومینیوم ، بین کاغذ و آلومینیوم و بین فیلم ها و کاغذ باشد. عوامل اتصال می توانند به اشکال مختلف مانند مایع ، حالت مذاب و جامد باشند.

 برخی از عوامل اتصال به خشک شدن نیاز دارند و برخی دیگر این کار را نمی کنند. برخی از عوامل اتصال از طریق واکنش شیمیایی عمل می کنند در حالی که برخی دیگر از طریق فشار غلطک های گرم شده به هم متصل می شوند. به طور کلی ، عامل اتصال به بستر کم جاذب اعمال می شود و بستر دوم بر روی لایه اول فشار داده می شود تا لمینت دوبلکس ، سه گانه یا چند لایه برای بسته بندی انعطاف پذیر تولید شود.

 برنامه های کاربردی

هدف از این فرآیند ورقه سازی تولید زیرلایه نهایی با خصوصیات مانع ، ظاهر و مقاومت بیشتر برای بسته بندی انعطاف پذیر است. فیلم ، کاغذ و فویل آلومینیوم مختلف همه دارای خصوصیات مختلفی هستند. برخی از فیلم ها دارای سطح داین بالا هستند که آن را برای چاپ مناسب می کند ، برخی از فیلم ها خاصیت آب بندی خوبی دارند که آن را برای تبدیل شدن به داخلی ترین لایه بسته بندی مناسب می کند ، آلومینیوم به دلیل خاصیت سد مسدود کننده هوا شناخته شده است و کاغذ به این دلیل شناخته شده است ساختار متخلخل آن که برای جوهرهای پایه آب مناسب است.

 در پایان  ، انتخاب فرآیند لمینت با استفاده نهایی از محصول بسته بندی انعطاف پذیر انجام می شود. کاربردهای لمینت در صنایع مختلف ، از بسته بندی مواد غذایی ، نوشیدنی ، بهداشتی ، پزشکی گرفته تا بخش با تکنولوژی ، اعمال می شود. هر جا بسته بندی انعطاف پذیر مورد نیاز است ، اهمیت فیلم های bopp – cpp – bopet را خواهید دید.

  انواع لمینت

لمینت را می توان در ۴ دسته اصلی طبقه بندی کرد. این شامل لمینت خشک ، لمینت مرطوب ، لمینت بدون حلال و لمینت مومی یا ذوب گرم.

لمینت خشک : 

در لمینت خشک ، عامل اتصال ابتدا به حالت مایع حل می شود ، سپس از طریق غلطک به یکی از شبکه ها اعمال می شود. وب با عامل اتصال دهنده اعمال شده ، از آنجا که ماده اتصال دهنده به حالت جامد خشک می شود ، فرایند خشک شدن را طی می کند. سرانجام ، تار با ماده اتصال دهنده جامد اعمال شده ، از طریق فشار قوی با استفاده از غلطک های گرم شده به شبکه دیگری متصل می شود.

 لمینت خشک متداول ترین فرآیند لمینت موجود در بازار است. معمولاً برای کار بر روی ترکیبات مختلف بستر فیلم و فویل مانند فیلم روی فیلم ، فیلم روی فویل و فیلم روی کاغذ استفاده می شود. مزیت لمینت خشک شامل طیف گسترده ای از محصول ، مقاومت بالا در برابر فرسایش محیط شیمیایی و موجود برای شرایط بسته بندی سخت است.منظور از فیلم ( BOPP – CPP – BOPET ) است.

 

stacks image ff4f0bd 1200x474 - 4 نوع لمینت خشک - گرما - بدون حلال و مرطوب
افزایش کرونا در لمینت

لمینت مرطوب : 

در لمینت مرطوب ، وقتی پیوندها به هم متصل می شوند ، عامل باند هنوز در حالت مایع است. فرآیند لایه سازی مرطوب برای انواع مختلفی از کاربردهای محصولات کاغذی مناسب است. برنامه های موجود شامل کاغذ روی الیاف ، کاغذ روی کاغذ ، کاغذ روی فویل است. مزیت لمینت مرطوب هزینه کم کارکرد ، ظرفیت تولید بالا و سرمایه گذاری کم دستگاه است.

لمینت بدون حلال : 

لمینت بدون حلال به ورقه ای گفته می شود که عامل اتصال در حلال وجود ندارد. عامل اتصال از دو یا چند جز تشکیل شده است که با یکدیگر واکنش شیمیایی دارند و بنابراین نیازی به خشک شدن ندارند. از آنجا که لمینت بدون حلال به خشک شدن نیاز ندارد و همچنین حاوی حلال نیست ، این باعث می شود لمینت بدون حلال به یک فرآیند سازگار با محیط زیست تبدیل شود.

لمینت موم یا گرما :

 این جایی است که عامل اتصال موم یا ذوب گرم است و به عنوان حالت مذاب بر روی یکی از دو لایه اعمال می شود. این نوع لمینت معمولاً بین ۲ کاغذ یا بین کاغذ و فویل آلومینیوم است. این نوع لمینت به طور گسترده ای در بیسکویت و بسته بندی نانوایی استفاده می شود.

admin

فروش فیلم پلی استر فروش فیلم سلفون فروش انواع فیلم بسته بندی 09139744205

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
کمک نیاز دارید؟ چت داخل واتس آپ