بسته بندیچاپ آموز

۵ ماده برتر بسته بندی مورد استفاده در صنعت

عملکردهای اصلی بسته بندی

بسته بندی چیست؟

بسته بندی اصطلاحی است که بیانگر تهیه محصول / کالای مورد نیاز برای حمل و نقل است.

عملکردهای اصلی بسته بندی

حفاظت :

بسته بندی های قوی ،  باید از ایجاد آلودگی به داخل ، آسیب و یا سایر تأثیرات منفی بر محصول و سایر عوامل جلوگیری کند.

بارگیری و حمل و نقل:

جابجایی کالاهای مناسب مستلزم طراحی بسته بندی برای حمل و نقل به گونه ای است که امکان نگهداری ، بلند کردن ، جابجایی ، تنظیم و نگهداری آسان ، کارآمد و ایمن فراهم می کند. بنابراین بسته بندی تأثیر اساسی در بهره وری حمل و نقل ، و ذخیره کالا دارد. بنابراین باید طوری طراحی شود که به راحتی اداره شود و امکان صرفه جویی در فضای مصرف را فراهم کند.

زمان ذخیره سازی :

مهم است که بسته بندی به صورت بهینه طراحی شده باشد تا محتویات را برای مدت زمان مورد نیاز ذخیره کند. باید توجه ویژه ای به بسته بندی هایی که برای ذخیره سازی طولانی مدت طراحی شده اند ، داشته باشیم. با افزایش مدت زمان ذخیره ، خطرات بالقوه ناشی از فشارهای مکانیکی و شرایط آب و هوایی تقویت می شود. طراحی مناسب بسته بندی با محافظت در برابر خوردگی ، می تواند به کاهش خطرات کمک کند.

شرایط استفاده از محصول روی بسته بندی :

علامت گذاری روی بسته بندی نقش بسیار مهمی دارد. این توضیح می دهد که چطور باید از محموله بسته بندی شده استفاده کرد ، در مورد خطرات ناشی از سوء استفاده هشدار می دهد و اطلاعات مربوط به محتویات محصول را ارائه می دهد.

images?q=tbn:ANd9GcQTAG81HQHvjMAqtfL7wQpfjlsMiwub9N9ZwZeQr16rsT3e0ZjSpg - 5 ماده برتر بسته بندی مورد استفاده در صنعت

۱. ظروف تخته فیبر (CFC):

ظروف تخته فیبر  ، معروف به CFC ، به طور گسترده ای به عنوان یک ماده بسته بندی زیست تخریب پذیر برای بسته بندی کالاها در صنایع مختلف از جمله CPG ، Pharma ، Auto و موارد مشابه استفاده می شود. ۳-Ply CFC با B Flute آخرین ماده بسته بندی است که برای بسته های واحد شکننده مورد استفاده قرار می گیرد.

images?q=tbn:ANd9GcS OsvWEUMY84qbUE4UlrAiYzqwjf2MQoDG OACH2cDErUPxyQmsQ - 5 ماده برتر بسته بندی مورد استفاده در صنعت

۲. پلاستیک قابل بازیافت – انعطاف پذیر:

پلاستیک های قابل بازیافت ، به ویژه انعطاف پذیر ، برای بسته بندی محصولات خوراکی محبوبیت بیشتری دارند زیرا این محصول سازگاری با  بسته داخلی محصول دارد و تا حد زیادی قابل استفاده مجدد است.

images?q=tbn:ANd9GcTdabU8NWbJN3Wa5ZCapy2krX UrhBve0s2YOOtRYGZBzUPGQPD - 5 ماده برتر بسته بندی مورد استفاده در صنعت

۳. پلاستیک قابل بازیافت – سفت و سخت:

سفت و سخت ، به ویژه بطری ها ، ظروف و کوزه ها ، برای بسته بندی محصولات روزمره مورد استفاده قرار می گیرد ، در صنایع آرایشی و بهداشتی بطور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

2Q== - 5 ماده برتر بسته بندی مورد استفاده در صنعت

۴. شیشه:

یک ماده بسته بندی مطلوب ، شیشه در صنایع دارویی ، نوشیدنی و شیمیایی به دلیل خاصیت ۱۰۰٪ بی اثر و قابل بازیافت استفاده می شود.

2Q== - 5 ماده برتر بسته بندی مورد استفاده در صنعت

۵. فلزات:

به عنوان مواد بسته بندی قدیمی برای بسته بندی مواد غذایی  برای پردازش سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.  نه تنها باعث افزایش ماندگاری می شود بلکه ظاهری عالی و محکم به بسته می دهد و در نتیجه جذابیت کلی قفسه را افزایش می دهد.

admin

فروش فیلم پلی استر فروش فیلم سلفون فروش انواع فیلم بسته بندی 09139744205

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
کمک نیاز دارید؟ چت داخل واتس آپ