بسته بندی
موضوعات داغ

بسته بندی صنعتی چیست؟ مواد بسته بندی صنعتی

بسته بندی صنعتی برای محافظت ، حمل و ذخیره طیف گسترده ای از کالاها استفاده می شود. به طور معمول ، بسته بندی صنعتی بلافاصله پس از تولید در محل تولید استفاده می شود ، اگرچه در هر نقطه از زنجیره تأمین قابل استفاده است. این نوع بسته بندی ها معمولاً در محصولاتی که حساس هستند یا دارای مواد فله یا محصولاتی هستند که دارای اجزای حساس به یکدیگر هستند ، استفاده می شود.

غالبا توسط صنعت خودرو سازی ، صنایع فناوری ، تولید کنندگان ماشین آلات ، تولید تجهیزات بسیار حساس و سایر موارد مورد نیاز برای محافظت از محصولات خود استفاده می شود.

بسته بندی صنعتی اصطلاحی است که برای توصیف بسته بندی های تخصصی ، سنگین و یا سفارشی استفاده می شود و باعث می شود.

 

industrial packaging material e1545193256521 - بسته بندی صنعتی چیست؟ مواد بسته بندی صنعتی

کلیات بسته بندی

بسته بندی به طور کلی علم محافظت ، حفظ ، حمل و نقل و بازاریابی از هر محصول است. کلیه بسته بندی ها عناصر مشابهی را در خود محافظت می کنند ، مانع ، امنیت و مهار کننده. بسته بندی محکم برای اکثر شرکت های تولیدی ضروری است.

چند ویژگی اصلی وجود دارد که باعث می شود بسته بندی برای اهداف صنعتی از سایر انواع بسته بندی ها جدا شود :

 • هدف اصلی آن محافظت در هنگام حمل و نقل است
 •  می تواند از قرار گرفتن در معرض خطر محافظت کند
 • این محصول به محصول خاص سفارشی می شود
 • می تواند شامل بسیاری از مواد مختلف در طرح باشد
 • طراحی شده است تا استانداردهای بین المللی را رعایت کند

بسته بندی صنعتی برای محصول / محصولات خاصی طراحی شده است که از آن محافظت می کند. نوع سفارشی سازی فقط به این بستگی دارد که اهداف محافظت برای محصول چیست. برخی از محصولات برای حمل و نقل نیاز به حفاظت بیشتری دارند در حالی که برخی دیگر برای مدت طولانی به حفاظت بیشتری نیاز دارند . برخی از محصولات به هر دو مورد نیاز به محافظت دارند.

طراحی شده برای حفاظت طولانی مدت

هدف اصلی بسته بندی ها برای محافظت مصارف صنعتی است. بسته بندی طراحی شده برای محافظت از کالاهای صنعتی می تواند از ایمنی محصولات هنگام حمل و نقل اطمینان حاصل کند . محصول را در مدت زمان طولانی نگهداری کنید. محافظت درزگیر هرمتیک در برابر آلاینده ها ، رطوبت و موارد دیگر. 

 

هر قطعه از بسته بندی باید در نظر گرفته شود تا ضمن رعایت استانداردهای بین المللی برای مصالح ، از محافظت مورد نیاز برخوردار باشد. پشتیبانی مناسب هنگام دستیابی به بسته بندی مناسب بسیار مهم است .

 

industrial packaging e1545193303742 - بسته بندی صنعتی چیست؟ مواد بسته بندی صنعتی

مواد بسته بندی صنعتی

در برخی موارد ، بسته بندی می تواند بسیار مناسب و خلاقانه باشد وقتی از محصولات محافظت می شود. مواد بسته بندی صنعتی می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • چوب ، تخته چوب ، ، تخته سه لا ، اسلاید ، جعبه های چوبی و موارد دیگر.
 • فولاد ضد زنگ و فلزات دیگر تشکیل شده است
 • مقوا راه راه ، فیبر ، مقوا و موارد دیگر
 • اشکال مختلف پلاستیکی بسته بندی و سایر موارد کوچکتر می شود
 • پلی پروپیلن مانند فیلم BOPP

بسته بندی کالاهای صنعتی می تواند با ترکیبی از مواد برای اطمینان از حمل و نقل ایمن ، ذخیره سازی محصولات طراحی شود. به طور معمول ، ترکیبی از مواد وجود دارد که با هم کار می کنند تا بهترین نتیجه را کسب کنند . به عنوان مثال ، بلوک های چوبی با ورق های ضد زنگ یا مقوا راه راه همراه با فرم های پلاستیکی .

برنامه های سفارشی

طیف گسترده ای از سفارشی سازی ها برای محافظت از محصولاتی که شامل گزینه های سازگار با محیط زیست هستند ، در دسترس هستند. برخی از گزینه های قابل تنظیم شامل پالت های پلاستیکی ، کیسه ، روکش ، جعبه های ضد زنگ و موارد دیگر. اهداف سفارشی سازی با این بسته بندی خاص این است که نیازهای محصول شما را فراهم کند. هنگامی که محصول شما نسبت به گزینه های بسته بندی استاندارد نیاز به حفاظت بیشتری دارد ، راه حل بسته بندی صنعتی سفارشی است.

راه حل های بسته بندی

در دنیای پیشرفته امروزی ، به نظر می رسد تقریباً در هر محصول اجزایی وجود دارد که با استفاده از روشهای بسته بندی سنتی نمی توان آنها را محافظت و نگهداری کرد. بسیاری از محصولات به محافظت بیشتر در برابر ضربه ، رطوبت احتیاج دارند. 

بسته بندی ویژه ای که به یک محصول خاص سفارشی می شود دارای طیف وسیعی از مزایایی است که زنجیره تأمین را بهینه می کند و ریسک را برای محصول کاهش می دهد از جمله:

 • افزایش رضایت کاربر نهایی
 • یک اقدام عملی ساده برای کاهش ریسک محصولات
 • ضررها را کاهش می دهد
 • بهبود بهره وری
 • با خیال راحت می توان نگهداری کرد
 • حمل با اطمینان

با ورود محصولات ، قطعات و اجزای سازنده در شرایط بکر ، کاربران نهایی ، فروشندگان و سایر قسمت های زنجیره تأمین اعتماد به نفس خود را در این برند کسب می کنند.

پیشروی از ضرر بهترین روش برای کاهش ضرر است . انتخاب های مناسب بسته بندی می تواند به شما کمک کند ضرر و زیان خود را کاهش دهید. محافظت از محصول خود در برابر صدمه در زنجیره تأمین ، هنگام ذخیره سازی یا هنگام حمل و نقل برای بهره‌وری و سودآوری ضروری است.

قطعات ایمنی ، تجهیزات ، محصولات را با خیال راحت بسته بندی کنید و در صورت نیاز به آنها بدون نگرانی از آسیب در دوره های طولانی ذخیره ، آنها را آماده کنید.

محافظت از محصولات شما باید در اولویت باشد. هنگامی که بسته بندی مناسب را داشته باشید ، می توانید روی نیازهای اصلی تجارت تمرکز کرده و از خطر ، آسیب دور شوید.

industrial packaging fragile e1545193502884 - بسته بندی صنعتی چیست؟ مواد بسته بندی صنعتی

استانداردهای ISO

استانداردهای بین المللی بسته بندی متفاوت است و مبتنی بر انبوهی از مقررات مختلف است. مقررات بسته بندی HAZMAT جزء سختگیرترین هاست. حمل و نقل و ذخیره سازی صنعتی به طور معمول مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. منابع ، مواد ، از بین بردن زباله ، محتوای بسته بندی و موارد دیگر همه بخشی از استانداردها هستند. بسته بندی مناسب اطمینان خواهد داد که نیازهای بسته بندی صنعتی خود را با مواد سازگار برآورده شده است.

در حالی که هنوز اکثر استانداردها به دلخواه هستند ، اما به زودی تغییر می کنند. فشار مقررات سختگیرانه تر در مورد مواد بسته بندی و بازیافت آنها وجود دارد.

تهیه بسته بندی صنعتی مقرون به صرفه

آنچه تاکنون در مورد بسته بندی های صنعتی خوانده اید ، به نظر می رسد که این هزینه واقعا شروع به افزایش می کند ، اما راه هایی برای بسته بندی مطمئن ، قابل اعتماد و با هزینه کم وجود دارد.

پایین نگه داشتن هزینه ها در زنجیره تأمین همیشه مهم است ، حتی اگر به بسته بندی سفارشی  نیاز دارید . خوشبختانه روشهای کاهش هزینه در هنگام گزینه های بسته بندی صنعتی وجود دارد. اول ، شما یک مشاور در کاره خود می خواهید که در گزینه های بسته بندی صنعتی تخصص دارد. آنها می توانند شما را راهنمایی کرده و به شما در انتخاب بسته بندی هایی که محافظت می کند کمک کند.

کاهش هزینه های بعدی به تصمیم گیری در مورد حمایت از کار و عدم در نظر گرفتن ظاهر بسته بندی است. هزینه ها را طبقه بندی کرده و تصمیم بگیرید که بسته بندی برای حفاظت و امنیت مورد نیاز است و کدام بسته بندی  ضروری نیست. این جایی است که داشتن یک مشاور در کار خود واقعاً می تواند کمک کند. آنها می توانند به شما کمک کنند تا آنچه لازم و غیر ضروری است را شناسایی کنید.

کاهش میزان بسته بندی ای که برای محصولات خود استفاده می کنید ، نه تنها از مزایای کاهش هزینه های بسته بندی بلکه به شما در کنترل ضایعات در زنجیره تأمین کمک می کند .

راه دیگر برای کاهش هزینه ها ، انتخاب یک منبع قابل اعتماد برای نیازهای بسته بندی شما است.  منبع بهینه ای که مواد بسته بندی شما را تهیه می کند .

admin

فروش فیلم پلی استر فروش فیلم سلفون فروش انواع فیلم بسته بندی 09139744205

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
کمک نیاز دارید؟ چت داخل واتس آپ