بسته بندی

بسته بندی وکیوم در محصولات غذایی

بسته بندی خلاء

بسته بندی وکیوم (VP) و بسته بندی جوی اصلاح شده (MAP) می توانند با محدود کردن رشد میکروارگانیسم ها ماندگاری غذاهای سرد را افزایش دهند. با این حال ، در شرایط خاصی ، یک باکتری به نام غیر پروتئولیتیک کلستریدیوم بوتولینوم (C. botulinum) ممکن است در صورت عدم وجود اکسیژن رشد کند. این باکتری در دمای ۳ درجه سانتیگراد و بالاتر قادر به رشد و تولید سموم مضر است.

این مهم است که غذاهای سرد VP / MAP کنترل های مناسبی را انجام دهند تا خطر ابتلا به این ارگانیسم در رشد و تولید مقادیر مضر سموم به حداقل برسد.

imga 1516385926 1 - بسته بندی وکیوم در محصولات غذایی

راهنمایی بسته بندی خلاء

راهنمایی به شما کمک می کند تا بسته های خلاء و جوی اصلاح شده محصولات خام و آماده برای خوردن را خالی کنید. این روش به شما نشان می دهد که چگونه بطور عملی می توانید یک روش مبتنی بر کنترل بحرانی برای تجزیه و تحلیل خطر (HACCP) ایجاد کرده و آنها را برای کنترل خطر بوتولینوم غیر پروتئولیتیک کنترل کنید.

ultravac vacuum packaging machine packaged sausages 2 - بسته بندی وکیوم در محصولات غذایی

قانون ۱۰ روز برای ماندگاری

اگر ماندگاری محصول بیش از ۱۰ روز باشد ، راهنما قوانینی را که اعمال می شود و الزام عوامل کنترل کننده اضافی را توضیح می دهد. این یک “درخت تصمیم” مفید برای کمک به شما در درک خطر کنترل بوتولینوم فراهم می کند.

لیستریا و سایر خطرات

شما باید خطرات دیگری را که می تواند با محصولاتی که استفاده می کنید همراه داشته باشید. به ویژه ، Listeria monocytogenes قادر به رشد در دمای کمتر از ۰ درجه سانتی گراد است.

کنترل سایر خطرات باید در روشهای مبتنی بر HACCP گنجانده شود ، و همچنین هنگام تنظیم ماندگاری در نظر گرفته شود.

آلودگی خارجی

بسته بندی خلاء اطمینان حاصل می کند که یک محصول با خیال راحت ذخیره می شود و از آلودگی خارجی محافظت می شود. اینها شامل گرد و غبار ، رطوبت و گاهی گازهای متفاوت است که واکنش پذیر است. از آنجا که بیشتر صنایع ، محصولات غذایی تولید می کنند که در مسافت های طولانی منتقل می شوند ، بدون این نوع آب بندی ، محصولات غذایی آنها به یک روش یا روش دیگر آسیب می بینند. برخی از محصولات غذایی هنگام تماس با رطوبت ، باعث خسارت زیادی می شوند و باعث از بین رفتن قابل توجهی می شوند. به عنوان مثال ، برخی از محصولاتی مانند بذر معمولاً در حالی که فاقد رطوبت هستند منتقل می شوند.

admin

فروش فیلم پلی استر فروش فیلم سلفون فروش انواع فیلم بسته بندی 09139744205

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
کمک نیاز دارید؟ چت داخل واتس آپ