پلی اتیلن

خواص جالب مواد پلی پروپیلن

پلی پروپیلن ترموپلاستیک ، سفت و سخت و کریستالی است که از مونوم پروپن (یا پروپیلن) تولید می شود. یک رزین هیدروکربنی خطی است. فرمول شیمیایی از پلی ¬ پروپیلن (C است ۳ H ۶ ) N . PP یکی از ارزانترین پلاستیک های موجود امروز است.

PP متعلق به خانواده پلیمرهای پلیمرها است و یکی از سه پلیمر برتر امروزه است. پلی پروپیلن دارای کاربردهای پلاستیک و فیبر در موارد زیر است:

polypropylenefoodpackaging - خواص جالب مواد پلی پروپیلن

خواص جالب مواد پلی پروپیلن

همیشه اطلاعات در مورد خواص ترموپلاستیک قبل از هر استفاده ای بسیار مهم است. همچنین به انتخاب ترموپلاستیک مناسب برای یک برنامه کمک می کند. همچنین در ارزیابی اینکه آیا شرط استفاده نهایی برآورده می شود یا خیر ، کمک می کند. در اینجا چند ویژگی و فواید کلیدی پلی پروپیلن آورده شده است:

  1. نقطه ذوب پلی پروپیلن – نقطه ذوب پلی پروپیلن در یک محدوده اتفاق می افتد.
   • هموپلیمر: ۱۶۰ – ۱۶۵ درجه سانتی گراد
   • کوپلیمر: ۱۳۵ – ۱۵۹ درجه سانتی گراد

 

  1. چگالی پلی پروپیلن – PP یکی از سبکترین پلیمرها در بین پلاستیک های کالایی است. این ویژگی آن را به گزینه ای مناسب برای برنامه های صرفه جویی در وزن سبک وزن تبدیل می کند.
   • هموپلیمر: ۰.۹۰۴-۰.۹۰۸ گرم / سانتی متر ۳
   • کوپلیمر تصادفی: ۰.۹۰۴ – ۰.۹۰۸ g / cm ۳
   • کوپلیمر ضربه: ۰.۸۹۸ – ۰.۹۰۰ گرم در سانتی متر ۳

 

  1. مقاومت شیمیایی پلی پروپیلن
   • مقاومت عالی در برابر اسیدهای رقیق و غلیظ ، الکل و پایه
   • مقاومت خوبی در برابر آلدهیدها ، استرها ، هیدروکربن های آلیفاتیک ، کتون ها
   • مقاومت محدود در برابر هیدروکربن های معطر و هالوژنه و اکسید کننده ها

 

  1. اشتعال پذیری: پلی پروپیلن یک ماده بسیار قابل اشتعال است

 

  1. PP خصوصیات مکانیکی و الکتریکی را در دماهای بالا ، در شرایط مرطوب و هنگام غوطه ور شدن در آب ، حفظ می کند. این پلاستیک ضد آب است

کاربردهای بسته بندی:

 خواص مانع خوب ، استحکام بالا ، سطح خوب و کم هزینه بودن باعث می شود پلی پروپیلن برای چندین کاربرد بسته بندی مورد استفاده باشد:

 1. بسته بندی انعطاف پذیر: وضوح نوری عالی فیلم های PP و انتقال بخار با رطوبت کم ، آن را برای استفاده در بسته بندی مواد غذایی مناسب می کند. بازارهای دیگر ، فیلم های کوچک ، فیلم های صنعت الکترونیکی ، برنامه های کاربردی هنرهای گرافیکی ، زبانه های یکبار مصرف و غیره. این موارد بسته بندی در فیلم BOPP نیز موجود می باشد.
 2. بسته بندی سفت و سخت: PP برای تولید جعبه ها ، بطری ها و گلدان ها قالب ریزی شده است. ظروف دیواری نازک PP معمولاً برای بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

admin

فروش فیلم پلی استر فروش فیلم سلفون فروش انواع فیلم بسته بندی 09139744205

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
کمک نیاز دارید؟ چت داخل واتس آپ