5 راه برای بهبود سرعت چاپ بسته بندی فلکسو - تامین کننده فیلم های سلفون بسته بندی
چاپ فلکسو

۵ راه برای بهبود سرعت چاپ بسته بندی فلکسو

چاپ آموز

حتما شما هم میدانید که راندمان عملیاتی چقدر مهم است ، به خصوص هنگامی که می توانید پرس فلکسو با سرعت بالا را بهینه کنید. هر چه سریعتر چاپ کنید ، سفارشات بیشتری نیز می توانید انجام دهید و مشتریان شما سریعتر می توانند محصولات خود تحویل بگیرند.

سریع بودن زمان بازاریابی در هر صنعتی مهم است ، اما چگونه می توانید به این سرعت های سریع دست یابید؟ چگونه می توان سرعت چاپ بسته بندی فلکسو را بدون آسیب رساندن به کیفیت ، به سطح بعدی برد؟

افزایش سرعت چاپ بسته بندی Flexo

همانطور که می دانید هنگام چاپ ، نکات زیادی به کارآیی تجهیزات شما می رسد.  تمیز نگه داشتن مطبوعات فلکسو و روغن گیری می تواند به سرعت بیشتری در چرخش غلتک ها کمک کند. اما چند بخش فنی دیگر نیز وجود دارد که می توانید آنها را بهبود بخشید تا از عملیات چاپ فلکسو بیشتر بهره مند شوید.

مواردی که باید به دنبال افزایش سرعت چاپ خود باشید:

  • تراز غلتکی آنیلوکس
  • کشش سطح بستر
  • ناقلین تصویر: شاسی، سیلندر یا صفحه
  • زمان خشک کردن و انواع جوهر
  • شرایط مطبوعات

۱. تنظیمات غلتکی آنیلوکس

برای چاپگرهای تجاری با سرعت بالا ، دوره نیاز به غلطک آنیلوکس با کیفیت دارید. اما غلطک هایی که با آنها در مطبوعات کار می کنید می تواند تأثیر بسزایی در سرعت چاپ شما داشته باشد.

مهم است که از انتخاب نوع مناسب رول برای کارهای چاپی که انجام می دهید اطمینان حاصل کنید. اگر با جوهر زیادی چاپ می کنید ، با رول کم خط بهترین کار را خواهید کرد.

۲. تنش سطح بستر

گاهی اوقات این کوچکترین تنظیماتی است که بیشترین تأثیر را در روند چاپ بسته بندی شما دارد. برای مثال ، کشش سطح بستر را در نظر بگیرید. هنگامی که تنش سطح را افزایش می دهید ، زمان خشک کردن را تسریع می کنید.

شما فقط باید مطمئن شوید که می توانید تنش سطحی را افزایش دهید بدون آنکه کیفیت چاپ را کاهش دهید. این می تواند یک عمل متعادل کننده باشد ، اما اگر آن را به درستی بدست آورید ، خوشحال می شوید که تلاش می کنید. سود حاصل از بهره وری می تواند قابل توجه باشد.

۳. چاپ شاسی

شاسی های الاستومر ، با استفاده از فن آوری حکاکی لیزر مستقیم ، می توانند به دلیل پیشرفت سریع این قطعات در بهبود سرعت چاپ فلکسو کمک کنند ، به این معنی که چاپ زودتر شروع می شود.

در مقایسه با روش های ساخت شاسی ساز معمولی ، که می تواند تا هفت مرحله مختلف قبل از اینکه شاسی حتی به چاپخانه برخورد کند ، وجود دارد ، یک شاسی حکاکی شده با لیزر  تنها از دو مرحله تشکیل شده است. یک صفحه حکاکی شده با لیزر نیز فقط شامل سه مرحله است.

شاسی های الاستومر نه تنها سریعترین حامل تصویر را تشکیل می دهند ، بلکه بسیار طولانی تر از سایر روش های متداول نیز هستند.

۴. شرایط مطبوعات خود را ارزیابی کنید

بعضی اوقات کار چاپی سریعتر و کارآمدتر هیچ ارتباطی با دستگاه مورد استفاده شما ندارد. گاهی اوقات ، همه چیز در بهینه سازی  شرایط اتاق مطبوعات شما برای سرعت بخشیدن به زمان خشک شدن و راندمان است.

به عنوان مثال ، اگر شما با جوهر فلکسو مبتنی بر آب کار می کنید ، می خواهید رطوبت اتاق مطبوعات را رصد کنید. همچنین می خواهید بررسی کنید که دمای مناسب برای زمان خشک شدن بهتر است. و اطمینان حاصل کنید که مطبوعات را با تهویه مناسب  و تجهیزات لازم جهت گرفتن VOC  (ترکیبات آلی فرار) تنظیم کنید. البته یادتان نرود اول ایمنی!

۵- در مورد زمانهای خشک کردن و انواع جوهر فراموش نکنید

به طور کلی ، هرچه سرعت مطبوعات فلکسو بالاتر باشد ، زمان خشک شدن کندتر  برای کار چاپی با کیفیت لازم است. با این حال ، این کار می تواند تا حد زیادی با کار با جوهر جبران شود که می تواند با سرعت بالایی چاپ کند و در عین حال همچنان فرم و پایداری کلی را حفظ می کند.

به خاطر داشته باشید که از چه نوع جوهر استفاده می کنید و زمان خشک شدن معمولی لازم برای جوهر چقدر است. برای بسته بندی یک محصول عجله نکنید و از جوهر مناسب استفاده کنید.

 

admin

فروش فیلم پلی استر فروش فیلم سلفون فروش انواع فیلم بسته بندی 09139744205

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا