انواع فیلم

۷ مرحله تولید فیلم bopp : ساخت پلی پروپیلن دو طرفه

اکستروژن

فیلم پلی پروپیلن دو طرفه (BOPP)  برای دهه ها  در صنعت بسته بندی انعطاف پذیر استفاده شده است. به دلیلپایین بودن هزینه ، ویژگیهای نوری و مکانیکی عالی ، و خاصیت سد برجسته آن همچنین خصوصیت کششی از آن بسیار استقبال می شود.

ضخامت فیلم بین ۱۲ تا ۶۰ میکرون و حداقل از  سه لایه تشکیل شده است : لایه میانی ضخیم ترین است و تقریباً منحصراً به خصوصیات مکانیکی کمک می کند. دو لایه بیرونی خصوصیات مختلفی را به فیلم می دهد (یعنی خصوصیات آب بندی گرمایی).

بسته به نوع برنامه نهایی فیلم که برای آن در نظر گرفته شده است ، ممکن است مواد افزودنی افزوده شود ، تا به طور کامل نیازهای برنامه را برآورده سازد.

film extrusion 1 - 7 مرحله تولید فیلم bopp : ساخت پلی پروپیلن دو طرفه

 

۱. سیستم تغذیه مواد اولیه

ماده اولیه اصلی ، در لایه مرکزی ، ایزوتاکتیک پلی پروپیلن ، ماده نیمه کریستالی و گرمانرم است. در حالی که ، برای لایه های بیرونی ، کوپلیمرهای اتیلن پروپیلن و / یا اتیلن بوتان-پروپیلن استفاده می شود. این مواد در داخل اکسترودرها توسط یک سیستم انجام می شود.

2 - 7 مرحله تولید فیلم bopp : ساخت پلی پروپیلن دو طرفه

۲. اکستروژن

در داخل اکسترودرها مواد ذوب شده و به دمای ۲۰۰-۲۳۰ درجه سانتیگراد آورده می شوند و سپس از طریق سر اکستروژن منتقل می شوند ، جایی که به صورت فویل پدیدار می شوند.

۳. خنک کننده فویل

سپس این فویل در تماس مستقیم با یک سیلندر خنک شده قرار می گیرد و در یک حمام آب غوطه ور می شود تا ذوب شود.

3 - 7 مرحله تولید فیلم bopp : ساخت پلی پروپیلن دو طرفه

 

۴. جهت گیری ماشین (MDO)

سپس این فیلم از یک سری غلتک ها عبور می کند ، که دما را افزایش می دهد و آن را از پیش تنظیم می کند تا به صورت طولی (جهت دستگاه) کشش کند. کشش با عبور فویل بین غلطک هایی که با سرعت های زیاد اجرا می شوند ، حاصل می شود. به عنوان یک قاعده ، فویل تا  پنج برابر  طول اولیه کشیده شده و در این مرحله زنجیره های پلیمری تراز می شوند. این مرحله باعث افزایش خواص مکانیکی فیلم می شود ، ضخامت آن نیز تا پنج برابر کاهش می یابد.
پس از کشش ، فیلم یک بار دیگر گرم می شود .

۵. جهت جهت عرضی (TDO)

پس از خارج شدن از منطقه کشش طولی ، این فیلم توسط هر زنجیره ای با حرکت سریع فک های فلزی (گیره های چادر) در هر دو لبه میچسبند. در چادر ، فیلم به داخل اجاق می رود ، جایی که درجه حرارت آن قبل از کشش عرضی توسط ریل های واگرا افزایش می یابد (یعنی کشش در جهت عرضی تا ۹ برابر عرض اصلی آن).
در این مرحله ، ماکرو مولکولها تراز می شوند ، این بار در جهت عرضی ، با افزایش خصوصیات مکانیکی فیلم و  کاهش ضخامت تا ۹ برابر . پس از مرحله کشش ، زنجیره و فیلم همگرا می شوند

۶. اندازه گیری ضخامت و تصفیه شعله

فیلم به مرحله پردازش جدیدی می رسد که در آن اندازه گیری خودکار ضخامت (در طول کل عرض) طول می کشد.
پس از آن ، یکی از چهره ها در معرض شعله یا کرونا قرار دارد تا فیلم مناسب برای فعالیت های تبدیل زیر باشد ، یعنی اصلاح سطح ، که برای لنگر انداختن مواد مانند جوهر (فرآیند چاپ) ، چسب (فرآیند لمینت) در نظر گرفته شده است. یا فلز (فرآیند فلز سازی).  

۷. سیم پیچ حلقه

این فیلم به دور قرقره پیچیده شده و مطابق با ابعاد درخواست شده ، شکاف خورده است.

4 - 7 مرحله تولید فیلم bopp : ساخت پلی پروپیلن دو طرفه

اندازه گیری فیلم

اندازه گیری اصلی که محصول نهایی در معرض آن قرار دارد عبارتند از:

  • ضخامت ، گرامر ، تراکم
  • استحکام کششی ، کشیدگی هنگام شکست
  • Haze (کدورت) و براق (ظاهر درخشان)
  • ضریب اصطکاک بین فیلم
  • آستانه آب بندی و مقاومت درجه سانتیگراد
  • پایداری حرارتی (انقباض گرما)

admin

فروش فیلم پلی استر فروش فیلم سلفون فروش انواع فیلم بسته بندی 09139744205

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
کمک نیاز دارید؟ چت داخل واتس آپ